1. Estonya, yeni fikirlerinizi test etmek ve harekete geçmek için mükemmel bir seçenektir! Buradaki insanlar size fikrinizle ilgili tüm gerekenleri ve gerçekleri söyleyeceklerdir. Neyin iyi olduğunu ve neyin kötü olduğunu anında öğrenebileceksiniz.
  2. Estonyalılar çocukluklarından itibaren teknoloji ile iç içelerdir. Okullarda programlama eğitimi bile verilir. Hatta bazı okullarda henüz yeni bir teknoloji olan bitcoin uygulamalarına dair eğitim bile verilmektedir!
  3. İşlerinizi mümkün olan en hızlı şekilde halledebilirsiniz. 15 dakika içerisinde şirketinizi kurabilir, 3 dakika içerisinde vergilerinizi halledebilirsiniz.
  4. Vergilerden bahsetmişken belirtmek lazım ki Estonya, sıfır kurumsal gelir vergisi ile dünyadaki en liberal vergi sistemlerinden birine sahiptir.
  5. E-devlet çözümleri birinci sınıftır. Dahası, Estonya’nın start-upların büyüyebilecekleri bir yer haline getirmek için devlet ve start-up ekosistemi el ele çalışmaktadır.
  6. Estonya’da yaşam standartları son derece yüksek, yaşam maliyeti ise son derece düşüktür!
  7. Ülkenin %51’i ormanlar ile kaplıdır ve iki tarafı denizler ile çevrilidir. Havası ise soluyabileceğiniz en temiz atmosferlerden birine sahiptir. Yeni fikirler için harika bir doğal ortam!
  8. Estonya dili öğrenmek için biraz karmaşık bir dil olsa da ülkede iş dünyasının uluslararası ortak dili konuşulduğundan bu sorun ortadan kalkıyor.
  9. Estonya’da start-up’lar her sene daha da fazla para kazanırlar. Gelip kendi gözlerinizle görmelisiniz.
  10. 10. Bağları son derece sıkı bir startup birliğimiz vardır! Hemen aramıza katılın ve arkanızı kollayalım! 🙂