Avrupa’ya göç ederek yaşam standartlarınızı geliştirebileceğinizi ve daha önemli fırsatlar edinebileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Bunu Estonya aracılığı ile yapmak için 6 geçerli sebepten bahsedelim:

  1. Oturma izni almak için birçok fırsat

Estonya’ya birçok farklı sebep için göç edebilirsiniz: iş kurmak, araştırma yürütmek, eğitim almak, çalışmak ve bir aile üyesine katılmak gibi…

  1. İş aktiviteleriniz için ideal atmosfer

Eğer Avrupa’da bir iş kurmak istiyorsanız Estonya’nın bu konuda size bir çok fırsat sunduğunu belirtmek lazım. Estonya’nın kendine has vergi sistemi dünyadaki en liberal sistemlerden biridir. Örneğin, yeniden yatırımda kullanılan şirket içi kardan alınan vergi %0’dır. Estonya’da şirket kurmak hızlı ve kolaydır. Bir çok ülkede bu işlem haftalar sürerken, Estonya’da yarım saat içerisinde online olarak yapılabilir.

  1. Estonya’ya girmeden dahi “sanal vatandaş” olabilirsiniz

Estonya, yabancılara sanal vatandaşlık hizmeti sunan tek ülkedir. Bir e-vatandaş olarak belgeleri dijital ortamda imzalayabilir, şirket kurabilir ve onlarca diğer e-hizmetten faydalanabilirsiniz. Ve tüm bunları yapmak için Estonya’da bulunmanıza dahi gerek yok.

  1. Büyük yabancı nüfus oranı ve çeşitli destek hizmetleri

Estonya’da toplam nüfusun yaklaşık %15’i yabancılardan oluşmaktadır. Bu oran Avrupa’daki en yüksek orandır. Yabancıların sayısı arttıkça onlara yardım edebilecek farklı programların, vakıfların ve hizmetlerin sayısı da artmaktadır.

  1. İngilizce ve Rusça aracılığıyla kolaylıkla iletişim kurabilirsiniz

Estonya’da resmi dil Estonya dili olsa da nüfusun yarısından çoğu iki yabancı dile daha hâkimdir. Bu dillerin arasında en popüler olanları İngilizce ve Rusça’dır. Gelişmiş internet hizmetleri sayesinde ormanda gezerken dahi internet kullanabileceğinizden ise bahsetmeye dahi gerek yok.

  1. Kişinin kendi hayatını kurma hakkı

Estonyalıların sahip olduğu hakların hepsine bir yabancı olarak siz de sahipsinizdir. Örneğin; dilediğiniz iş, aktivite, uzmanlık alanlarını seçebilme ve şirketlere katılabilme hakkı gibi.

 

Estonya’ya göç etme konusunda bizden destek almak için lütfen iletişime geçiniz.