Kolay ve avantajlarla dolu şirket kurulumu, ekonomik ve siyasi istikrar, Avrupa içerisinde harika konum ve başarılı bir vergi sistemi. Bunlar Estonya’da şirket kurmayı cezbedici hale getiren sebeplerden yalnızca bazıları.

Estonya, dünya üzerinde e-vatandaşlık hizmeti sunan tel ülke. Estonya’da geliştirilmiş e-hizmetler sayesinde ülkeyi ziyaret dahi etmeden şirketinizi kurabilir ve yönetebilirsiniz.

Estonya’da Şirketinizi Yönetirken Vergi Avantajlarından Faydalanma

Estonya dünyadaki en liberal vergi sistemlerinden birine sahiptir. Yeniden yatırımda kullanılan karın vergi oranı %0’dır. Ayrıca, 2009’dan bu yana yabancı ortaklara ödenen paylar da vergilendirilmemektedir.

Makul Fiyatlara Üst Düzey Hizmetler

Estonya’daki tüm bu kurumsal avantajlardan faydalanmak için şirketinizi olabildiğince kolay ve hızlı şekilde kurmanız ve en iyi şekilde yönetebilmeniz için en uygun fiyatlarla en doğru hizmeti sizler için sunuyoruz.

Ülkede Bulunmanıza Gerek Dahi Olmadan Şirket Kurma

Estonya’da şirket kurmak ve banka hesabı açmak için ülkede bulunmanıza gerek dahi yoktur. Tüm işlemleri sizin için halledebiliriz. Bu konuda daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Estonya’daki Farklı Şirket Türleri

Ticari hukuka göre Estonya’da 5 farklı şirket türü vardır:

  • Özel Limitet Şirket
  • Halka Açık Limited Şirket
  • Genel Ortaklık
  • Limitet Ortaklık
  • Ticari Birlik

Estonya’da yabancılar tarafından en çok tercih edilen şirket türü “Özel Limitet Şirket”tir.

Özel Limitet Şirket (yada diğer adıyla PLC) hisseli sermayesi, özel limitet şirket hisselerine bölünmüş bir şirket türüdür. Bir hissedar, şirketin zorunluluklarından şahsi olarak sorumlu değildir. Minimum hisseli sermaye 2,500 EURO’dur. Bir hissenin minimum sembolik değeri 1 EURO’dur. Eğer kurucular şahıslar ise ve hisseli sermaye 25,000 EURO’dan az ise, kurucular katkının şirketin kuruluşu üzerine ödenmemesine karar verebilirler.

PLC’lerin bir yönetim kurulu olmalıdır. Bu yönetim kurulu bir veya daha fazla üyeye sahip olabilir. Yönetim kurlunun üyeleri şahıslar olmalıdır ve hissedar olmalarına gerek yoktur.

Estonya’da Şirket Kurulumu Son Derece Hızlı ve Avantajlıdır

Estonya’da son derece hızlı ve avantajlı şekilde şirketinizi kurabilir, eşsiz vergi fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Avrupa Birliği’nin bir üyesi olması ve Baltık Denizi yakınlarındaki konumu sayesinde lojistik ve taşıma açısından da avantajlı hale gelirsiniz. E-vatandaşlık hizmeti sayesinde şirketinizi ülkeye dahi girmeden kurabilir ve yönetebilirsiniz.

Daha fazla sorunuz var ise bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.