Estonya’da Banka Hesabı

Estonya’da güvenli ve kullanıcı dostu bir online bankacılık sistemi vardır. Bir çok dilin konuşulduğu müşteri hizmetleri sayesinde yatırımlarınıza, hesaplarınıza dilediğiniz zaman ulaşabilir hatta uluslararası para transferi dahi gerçekleştirebilirsiniz.

Offshore Bankacılık Nedir?

Offshore bankacılık, özetle yaşadığınız ülke dışında bir ülkede banka hesabına sahip olmanızdır. Offshore bankacılık size uluslararası finansmanınızı yönetmeniz için kolay bir alternatif sunar.

Estonya’daki Bankalar

Estonya’da toplamda 9 lisanslı banka ve 7 adet yabancı kredi enstitüsü mevcuttur. Estonya’daki bankacılık sektörünün %90’ı İskandinav bankalar olan Swedbank, SEB, Nordea and Danske Bank tarafından idare edilmektedir. Bunun avantajı ise finansal kriz gibi olası durumlarda sağlanacak istikrardır.

Estonya’daki bankalar aynı hesapta birden fazla para birimi ile para tutmanıza müsaade eder. Estonya’daki ATM’ler nakit çekimi için her tür kredi kartı ve banka kartını kabul eder.

Estonya’da Banka Hesabı Açma

Bu işlem genel olarak kolay bir işlemdir diyebiliriz. Yalnızca Avrupa Birliği vatandaşları olmayanlar için farklı adımlar olabilmektedir. 2015’ten bu yana e-vatandaşlar yurtdışından da Estonya’da banka hesabı açabilmektedir.

Bazı bankalar banka hesabı için yüz yüze görüşme talep etse de, eğer Estonya’ya gitmeden banka hesabınızı açmak istiyorsanız sizin için “Power of Attorney” hazırlayarak her şeyi uzaktan halletmenizi sağlayabiliriz.

Sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.