Avrupa’da şirket kurma konusu son zamanlarda son derece ilgi çeken bir konu olmaya başladı. Avrupa Birliğinin çeşitli avantajlarından faydalanmak isteyen girişimciler Avrupa’da nasıl şirket kurulacağını araştırmaya başladılar. Estonya, bu işi başarmak için harika bir başlangıç ülkesidir!

Estonya’nın İstikrarlı ve Sıkı Duruşu

Estonya, küçük bir ülke olsa da adeta birleşmiş bir ekonomi alanıdır. Örneğin: ülkenin e-vatandaşlık sistemi yıl boyunca gündemden düşmedi. Bu sistem Estonya vatandaşlarından yabancılara kadar herkese internet üzerinden şirket kurma fırsatı tanıyor. Hizmet şu an yaklaşık 10.000’den fazla kişi tarafından kullanılmakta. Bu sayının %58’i ise ülkede dahi değil veya işini henüz Estonya’ya taşıma aşamasında.

Özel kuruluşların yanı sıra devlet de yalnızca AB ve İngiltere’den değil dünyanın her yerinden yatırımcılara kapılarının açık olduğunu belirtmiştir. Bu durum yalnızca Estonya’nın değil AB’nin yatırımcılara çağrısıdır. Gelişme özgürlüğünün yanı sıra önemli pazarlara erişim fırsatını tepmeyin!

Avrupa’da Şirket Kaydı Son Derece Kolay Hale Getirildi

Avrupa pazarına girmek demek Avrupa’nın renkli çeşitliliğine ve güçlü karlılık atmosferine de erişim anlamına gelmektedir.

Estonya’nın neden yatırımınız için iyi tercih olduğunu görmek için sitemizdeki diğer yazıları okumayı unutmayın!